Sušená italská rajčata San Marzano 150g

Ručně sbíraná, ručně tříděná, ručně solená a na přímém italském slunci sušená, to jsou rajčata, která můžete najít na pultech našich prodejen. 

 

Skladem
59 Kč
Kategorie: další dobroty
Hmotnost: 0.15 kg

Složení: 98% sušená italská rajčata San Marzano, 2% mořská sůl

Čistá hmotnost obsahu: 150g

Konzervována hrubou mořskou solí a sušená na volných venkovních sušárnách pod přímým sluncem. Chuťově bezkonkurenční, opravdu vynikající plná chuť, která se nedá srovnávat s běžnou průmyslovou produkcí, vyráběnou ve velkoobjemových sušárnách a dostupnou ve všech supermarketech.

Tato rajčata pocházejí z jihu Itálie, z regionu Puglia, což je krajina bez průmyslových aglomerací, kde má tato tradiční výroba sušených rajčat dlouhou historii.

Rajčata jsou sklízena těsně před samotným sušením, nesklízejí se dlouho předem na sklad, jsou ručně krájená a solená hrubou mořskou solí. Poté se několik dní suší na venkovních sušárnách, na přímém italském sluníčku. Velkou roli v procesu sušení hraje také horký přímořský vzduch.

Rajčata neobsahují žádné chemické konzervanty, žádné stabilizátory a další chemii, jsou konzervována pouze mořskou solí a v teplotě kolem 5 – 8°C je lze skladovat až dva roky. Mohou se také naložit do olivového oleje, tím se jejich trvanlivost značně prodlouží. Osobně si ale troufáme říci, že Vám dlouho ve spíži nevydrží. Jsou totiž fantastická a sníte je na posezení!